O mně

Narodila jsem se v roce 1987. O původní tradice, mýty a magii se zajímám již od dětství. Tento zájem prošel postupem času jistým vývojem, a nakonec mne nejvíce upoutala afrokaribská spiritualita, v níž jsem nalezla unikátní spojení živoucího náboženského systému s hlubokými historickými kořeny. V současné době afrokaribská náboženství studuji již deset let.

Ve svých knihách kombinuji akademický přístup, který se nachází na pomezí religionistiky a kulturní antropologie, s autentickými popisy magických a rituálních praktik. Svou první knihu, „Vúdú: magie a náboženství“ (2013), jsem začala psát ještě během studia politologie a mezinárodních vztahů. Po jejím vydání jsem začala afrokaribská náboženství studovat jako rozsáhlý a vzájemně se doplňující celek a výsledkem byla druhá kniha s názvem „Santería: uctívání svatých na Kubě“ (2017).

Má třetí kniha „Zasvěcení do haitského vúdú“ vypráví o cestě na Haiti, kterou jsem se skupinou přátel podnikla v roce 2015.  Celý svůj náš pobyt jsme strávili u tradiční vúdúistické společnosti svaté Anny a měli jsme možnost vidět a na vlastní kůži prožít některé z důležitých obřadů haitského vúdú, včetně několik dnů trvajících iniciačních ceremonií.

Mou nejnovější knihou je „Encyklopedie vúdú„, která vyšla v únoru 2022.

Rozhovory

Rozhovor v pořadu Hergot! na rádiu Wave.

Záhady života“ – rozhovor na pokračování v časopisu Záhady života.
Únorové a březnové číslo 2020.

Pálenica Borisa Filana“ – rozhovor s moderátorem slovenského rádia o Haiti, o vúdú i o jídle 🙂

Čaj o páté s Veronikou Šulcovou“ – rozhovor pro internetový magazín La Cultura o psaní, knihách a náboženství.

Reportáž ze křtu knihy Vúdú: magie a náboženství.

Ostatní

Sborník Historie, politika a současný život na Haiti